Mąka owsiana. Jak ją zrobić w kilkanaście sekund w domu?

Mąka owsiana domowej roboty. Świeżo zmielona z najlepszej jakości płatków owsianych.

Taką mąkę można zrobić tylko w domu.

Jak ją zrobić? Oto prosty sposób na przygotowanie mąki owsianej.

Wystarczą płatki owsiane i blender by cieszyć się smakiem świeżo zmielonej z najlepszej jakości płatków owsianych.

Mąka owsiana – z natury zdrowsza i bez glutenu

Mąka owsiana to nic innego jak zmielone ziarna owsa. To mąka naturalnie bezglutenowa, pełna smaku i pełna składników odżywczych.

Mimo, że jest podobna do mąki pszennej, to nie zawiera glutenu i jest zdecydowanie zdrowsza. Mąka owsiana zawiera więcej białka i błonnika niż zwykła mąka.

Jak smakuje mąka owsiana?

Gotową mąkę owsianą można bez problemu kupić w  sklepach ze zdrową żywnością i większości dużych supermarketów.  Warto jednak postawić na świeżo mieloną mąkę owsianą. Jest zdecydowanie  bardziej aromatyczna, a jej przygotowanie zajmie zaledwie kilkanaście sekund.

Co można robić z mąki owsianej?

Mąkę owsianą można wykorzystywać na wiele sposobów. Świetnie sprawdza się do przygotowania ciast, ciastek, babeczek, gofrów czy naleśników. Dodaje daniom  puszystości i wilgotności a także owsianego, lekko orzechowego posmaku. Mąkę z owsa można również wykorzystać do zagęszczania sosów, zup i gulaszy.

To zdecydowanie zdrowsza alternatywa do mąki pszennej. Piekąc swoje ulubione ciasto lub ciastka zastąp w 20-30 % mąkę pszenną mąką owsianą by przemycić więcej zdrowia do swojej diety.

Proste, prawda?

Z czego można przygotować mąkę owsianą?

Wszystko zależy od Ciebie.

Mąkę owsianą możesz przygotować z całego ziarna owsa, z owsa łamanego, z płatków owsianych zwykłych czy też błyskawicznych.

Chociaż warto pamiętać, że płatki błyskawiczne są najbardziej przetworzonym produktem, a tym samym najmniej wartościowym.

Świeżo zmieloną mąkę owsianą warto więc trzymać w lodówce w szczelnym pojemniku lub słoiku.Jak przechowywać mąkę owsianą?

Mąki pełnoziarniste mogą psuć się szybciej niż biała mąka. Świeżo zmieloną mąkę owsianą warto więc trzymać w lodówce w szczelnym pojemniku lub słoiku. Najlepszym sposobem jest jednak przygotowywanie jej na świeżo. Tym bardziej, że to dziecinnie proste i szybkie w przygotowaniu.

Mąka owsiana – prosty przepis na mąkę z owsa

Składnik jest tylko jeden 🙂

Wystarczą płatki owsiane – zwykłe lub błyskawiczne i blender.

Wsyp płatki owsiane do kielicha blendera i blenduj na wysokich obrotach.

Jak przygotować mąkę owsianą?

Wsyp płatki owsiane do kielicha blendera i blenduj na wysokich obrotach.W blenderze wysokoobrotowym płatki owsiane niemal natychmiast zamienią się w białą puszystą mąkę.

Jeśli korzystasz z blendera Blendtec zajmie Ci to kilkanaście sekund. Płatki owsiane niemal natychmiast zamienią się w białą puszystą mąkę.

Zobacz jakie to proste…

Oto idealna mąka owsiana. Bez żadnych grudek. Idealnie gładka.
Idealna mąka owsiana to mąka świeżo mielona, bez żadnych grudek, idealnie gładka.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top