Pytania dotyczące blenderów Blendtec


Blendtec vs Vitamix

To pytanie pojawia się często wśród znawców tych dwóch najlepszych na rynku marek blenderów. Zarówno Blender Vitamix jak Blendtec od lat produkowane są w USA. Obydwie marki znane są z niezawodności oraz jakości wykonania. 

Czym się więc różnią te dwie najczęściej wybierane marki blenderów ?

Blendtec vs Vitamix – różnice

Przede wszystkim moc silnika.

Blendery Blendtec to najmocniejsze blendery na świecie. Posiadają silniki o mocy od 3.0 do 3.8 KM! (w zależności od modelu). Można to porównać do mocy małego skutera. Dla porównania najmocniejsze blendery Vitamix mają moc 2,2 KM. Oznacza to, że nawet blender Blendtec z serii Classic jest o wiele mocniejszy niż najdroższy Vitamix.

Kielich

Blendtec wprowadził na rynek (i opatentował) zupełnie inny kielich. Jest on pięciokątny. W praktyce niepotrzebny jest tamper jak w innych blenderach, gdyż składniki wpadające na ścianki kielicha są automatycznie wciągane na ostrze. Oznacza to, że blendowanie jest skuteczniejsze i szybsze. Żaden inny blender nie ma takiego rozwiązania. Próba skopiowania kielicha Blendtec’a skończyła się ogromną – 24 milionową (USD) karą.

Nietępiące się ostrze Blendtec’a

Blendtec jako jedyna firma na świecie wprowadziła „tępe” ostrze, a więc to ostrze… nigdy się nie stępi 🙂 W porównaniu do blenderów Vitamix (i innych marek), Blendtec ma jedno grube śmigło zamiast tzw. krzyżowych ostrzy. Efekt? Znacznie łatwiej się myje kielich, nie można się skaleczyć i co bardzo ważne tępe „ostrze” w Blendtec’u rozbija składniki miażdżąc je, a nie siekając jak inne blendery. Dzięki temu koktajle czy zupy są aksamitne i gładkie.

Panel

Blendtec od lat stawia na nowoczesne, innowacyjne rozwiązania i w swoich blenderach stosuje gładkie panele dotykowe (za wyjątkiem linii Total Home wyposażonej w przyciski), bez żadnych pokręteł, wystających elementów. Wystarczy więc jedno dotknięcie na panelu blendera, by skorzystać z regulacji prędkości czy jednego z automatycznych programu, a blender sam zrobi koktajl, gorącą zupę, lody czy sok idealnie dostosowując prędkość do zawartych składników. Vitamix natomiast stosuje  pokrętła, które służą do ręcznego sterowania prędkością. W obu blenderach można robić podobne rzeczy, jednak w blenderach Blendtec jest to znacznie ułatwione. I jeszcze jedna ważna rzecz… mycie. Wytarcie zakamarków wokół pokręteł Vitamix nie jest tak proste jak przetarcie ściereczką dotykowego panelu Blendtec’a.

Chcesz wiedzieć więcej?  Zajrzyj do naszego porównania blenderów Blendtec vs Vitamix.

Co czyni blendery Blendtec najlepszymi blenderami kielichowymi?

Jest wiele rzeczy, które powodują że Blendtec produkuje najlepsze i najbardziej zaawansowane blendery na rynku. Najlepszy blender kielichowy powinien być:

  • bardzo mocny, dlatego nasze blendery mają moc aż 3.8 KM i aż 32.000 obrotów/minutę. Tak potężna moc sprawia, że Blendtec jet w stanie zblendować wszystko
  • zaawansowany, dlatego nasze blendery przygotują Ci wspaniałe dania za dotknięciem jednego przycisku na panelu dotykowym
  • bezpieczny w użytkowaniu, łatwy w myciu, dlatego nasze blendery nie mają ostrzy, a tępe śmigło które obraca się z prędkością ponad 480 km/h
  • szybki, dlatego nasze blendery są w stanie przygotować idealnie kremowy koktajl w 30 sekund

Więcej o zaletach blenderów Blendtec znajdziesz w artykule „jak wybrać blender kielichowy

Który model najlepiej sprawdzi się do robienia masła orzechowego?

Każdy blender Blendtec z łatwością przygotuje masło orzechowe. Zalecamy do przygotowywania masła używać kielicha Twister.

Czy w Blendtec można robić lody?

Oczywiście. Nasze blendery są wręcz stworzone do robienia pysznych, zdrowych lodów.

Czy blendery Blendtec potrafią zrobić mąkę?

Pewnie. Każdy z naszych blenderów kielichowych zrobi mąkę z ziaren. Ale możesz też blendować warzywa strączkowe, zrobić mąkę z cieciorki.

Czy w blenderze można zrobić sok z całych warzyw i owoców?

Jasne. Blendtec Designer 650 czy Total ma nawet specjalny program, który za dotknięciem panelu dotykowego przygotuje pyszny, pełen błonnika „sok”.

Gdzie produkowane są blendery Blendtec?

Projektujemy oraz produkujemy nasze blendery w USA.

Pytania dotyczące zakupów, serwisu i gwarancji


Gwarancja Blendtec

Na każdy zakupiony blender Blendtec udzielamy 8 letniej gwarancji autoryzowanego serwisu Blendtec Polska.

Jaki jest koszt wysyłki w kraju i za granicę?

W przypadku adresu krajowego wysyłka kurierem jest darmowa. Koszt wysyłki paczki do krajów UE wynosi 100 złotych. W przypadku innych krajów spoza UE prosimy o kontakt mailowy lub na czacie.

Czy można płacić kartą kredytową?

Tak. Akceptujemy płatności kartą Visa i Mastercard. Wystarczy wybrać płatność – Przelewy24 i w kolejnym kroku płatność kartą Visa lub Mastercard

Czy do złożenia zamówienia muszę zakładać konto?

Nie. Aby dokonać zamówienia nie trzeba zakładać konta. Konto służy do podglądu i edycji zamówienia.

Ile trwa realizacja zamówienia?

Zwykle 1 dzień roboczy. Jeśli zamówienie zostanie złożone i opłacone do godz. 13:00 przesyłkę dostarczymy pod wskazany adres w następnym dniu (dotyczy dni roboczych).

W przypadku płatności ratalnej lub zwykłym przelewem, wysyłka zostanie nadana w momencie potwierdzenia płatności.

Czy są jakieś dodatkowe koszty?

Nie. Stworzyliśmy naszą ofertę tak, aby była jak najbardziej przejrzysta. To co widzisz w koszyku jest ostateczną kwotą do zapłaty. Nic ponadto. Nawet jeśli kupujesz kartą kredytową czy wybierasz płatność ratalną.

Shopping Cart
Scroll to Top