Zdrowe koktajle dla dzieci. Jak przemycić zdrowie w koktajlach?

Czy wiesz, że dzieci w Polsce tyją najszybciej w Europie? Już co piąte dziecko ma nadwagę. Nic dziwnego. W każdym sklepie półki sklepowe uginają się od słodkich napojów, batoników, ciastek czy chipsów… To pokusa, której trudno się oprzeć szczególnie dzieciom.

Nadwaga może być przyczyną wielu problemów zdrowotnych. Jak temu zaradzić? Kluczem jest przede wszystkim zdrowa dieta i aktywność fizyczna. Zdrowie naszych pociech zaczyna się od zdrowej diety, od tego co jemy. Pamiętajmy również o tym, że my dorośli jesteśmy dla naszych pociech najlepszym wzorem do naśladowania. Warto o tym pamiętać 🙂

Tylko zdrowa dieta zapewnia naszym najmłodszym pociechom odpowiednie paliwo i energię, której potrzebują, aby się uczyć i grać i dobrze się czuć.

Zdrowa dieta zapewnia naszym najmłodszym pociechom odpowiednie paliwo i energię, której potrzebują, aby się uczyć i grać i dobrze się czuć.

Jak namówić dzieciaki do jedzenia tego co zdrowe?

Jest na to prosty i smaczny sposób. Koktajle! Kolorowe, pełne smaku i słodyczy. Są nie tylko szybkie i łatwe do wykonania, ale też zapewniają super zabawę , a Twoje dziecko dostanie zdrowy zastrzyk energii. Wystarczy blender do smoothie, składniki i gotowe!

Oczywiście koktajl koktajlowi nierówny i nie każdy jest super zdrowy. O tym dzisiaj trochę więcej.

Podpowiadamy jak zrobić zdrowe koktajle dla dzieci czyli takie które będą zawierały dużo składników odżywczych a jednocześnie były smaczne.

Są na to 3 proste sposoby:

1. Zielony koktajl dla dzieci wcale nie musi być zielony

Zielone liście to jedne z najbardziej odżywczych pokarmów jakie możemy zjeść. Nie ma nic zdrowszego. Niestety dzieciaki raczej za nimi nie przepadają. Wielu rodziców stosuje różne sztuczki, aby ich dzieci jadły jarmuż, szpinak czy sałatę. Jeśli jesteś rodzicem wiesz, że nie jest to łatwe zadanie.

A gdyby tak przemycić je właśnie w koktajlu dla dzieci, pełnym ulubionych, słodkich owoców?

Dla niektórych dzieciaków picie czegoś zielonego może być trudne. Jeśli Twój maluch krzywi się na każde danie w kolorze zielonym jest na to prosty sposób. Dodaj do koktajlu np. garść jagód, które sprawią że nikt nie zorientuje się, że w koktajlu kryje się zielenina 🙂

Koktajl dla dzieci to prosty i smaczny sposób na włączenie do diety zielonych liści. Wystarczy dodać do koktajlu ulubiony słodki owoc i ciemne owoce by po zielonym kolorze nie było nawet śladu.

Najbardziej delikatne w smaku z zielonych liści są młode liście szpinaku. Jeśli więc chcesz zacząć przygodę z zielonymi koktajlami dla dzieci zacznij od liści szpinaku.

Najważniejsze jest to, by koktajl smakował. To klucz do sukcesu.

2. Zdrowe tłuszcze dodają dzieciom energii, a koktajlom smaku

Tłuszcz na ogół nie kojarzy się z niczym zdrowym. Obarczany jest m.in. winą za otyłość. Jednak tłuszcz tłuszczowi nie równy. A rozwijający się młody organizm potrzebuje zbilansowanych posiłków.  Tłuszcze pełnią ważną rolę. Są niezbędne m.in. do wchłaniania i transportu witamin rozpuszczalnych w tłuszczach czyli witaminy A, D, E i K, wpływają na rozwój mózgu, a poza tym poprawiają smak dań.

Dodatek zdrowych tłuszczów do koktajli dla dzieci w postaci np. nasion konopi, siemienia lnianego, orzechów włoskich czy pestek dyni sprawi, że Twojemu maluchowi nie zabraknie energii, witaminy zawarte w koktajlu będą lepiej wchłaniane, a koktajl będzie smakował wyjątkowo.

3. Jeśli słodki dodatek to tylko w naturalnej postaci

Koktajle to świetny sposób na przemycenie dużej porcję owoców i warzyw. Owoce dodają mnóstwo naturalnej słodyczy koktajlom, dlatego unikaj dodawania produktów, które zawierają substancje słodzące jak np. słodki jogurt.

Najlepszą bazą do koktajli jest filtrowana woda, świeżo wyciskany sok domowej roboty, niesłodzone mleko roślinne lub naturalny jogurt.


Jeśli Twój koktajl jest za mało słodki, dodaj więcej słodkich owoców lub świeżego daktyla. To sama słodycz i duża dawka naturalnego błonnika 🙂

Koktajle dla dzieci to oprócz smaku i zdrowia dobra zabawa.

Zaproś do niej swoje pociechy. Idźcie razem na zakupy, bawcie się razem w komponowanie nowych smaków koktajli.

Wspólnie przygotowany koktajl smakuje dwa razy lepiej, a przemycenie zdrowej zieleniny stanie się bardzo łatwe 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top